Palniki do płomieniowania kamienia

Kolejną dziedziną naszej działalności są palniki do płomieniowania kamienia i osprzęt związany z tym procesem. Płomieniowanie polega na złuszczeniu wierzchniej warstwy kamienia z zastosowaniem płomienia w skutek czego powstaje szorstka antypoślizgowa powierzchnia. Płomieniowanie stosowane jest najczęściej w celu uzyskania antypoślizgowej powierzchni na płytkach podłogowych lub krawężnikach wykonanych z granitu. W związku z dużym poborem tlenu i propanu w procesie płomieniowania pojawia się problem zbyt wolnego odparowywania propanu z fazy płynnej oraz przymarzania zaworów i redyktorów do propanu i tlenu. Wychodząc naprzeciw tym problemom wprowadziliśmy do naszej oferty płaszcze grzewcze oraz podgrzewacze przedreduktorowe:

  • płaszcz grzewczy ma za zadanie podniesienie temperatury w butli z propanem w wyniku czego znacznie poprawia się proces odparowywania z fazy ciekłej w gazową.
  • Podgrzewacze przedreduktorowe do tlenu i propanu mają za zadanie zapobiegać przymarzaniu reduktorów.

Zastosowanie podgrzewaczy i płaszcza grzewczego znacznie podnosi wydajność stosowanych gazów oraz skraca czas płomieniowania.

Wśród palników wyróżnić można 2 rodzaje:

  • chłodzone powietrzem
  • chłodzone wodą

Obecnie coraz częściej w procesie płomieniowania stosuje się palniki chłodzone wodą.

Niewątpliwą zaletą tych palników jest wydłużony czas eksploatacji zdecydowane zmniejszenie ryzyka pęknięcia płyt o grubości poniżej 30 mm.

Palniki do płomieniowania kamienia


Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.